Buchty: Kdo nezávidí, není Čech

23. leden 2019

Moderátorky Ivana Veselková a Zuzana Fuksová tentokrát probíraly téma skoro biblické – závist. Nečekejte žádný návod, jak se této emoce zbavit – zjistíte ale, že závidět se dá i barva vlasů a hezčí plot na zahradě.

Povrchní girl talk show Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové tentokrát řešila téma závisti. Závidí totiž každý, a kdo tvrdí, že ne, ten vám zrovna závidí větší porci kebabu. Ivana závidí málo a Zuzana jí to nevěří. Ivana závidí pouze všem, kteří jsou mladší, a to je s přibývajícím věkem problém, který se bude nadále zhoršovat. Zuzana závidí od dětství všechno všem: volný čas, husté vlasy, exotické dovolené nebo jen šťastná selfíčka na sociálních sítích. Ivana ji ale uklidňuje, že štěstí demonstrované na Instagramu je jen těžce vydřená iluze.

Zuzana navíc závidí lidem, kteří mají optimistickou povahu. Závist ale nemá jen negativní efekt – může vás motivovat zhubnout nebo si pořídit lepšího psa, než dosud máte. Závist také lichotí tomu, komu nepřejete hezčí zadek nebo diplom z práv v Plzni. Prostě všude je chleba o dvou kůrkách.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a zkuste si vzpomenout, kdy jste naposledy zbledli závistí a pěkně se v tom porochnili.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.