Buchty o psech

Psí buchty Ivana a Zuzana
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Psí buchty Ivana a Zuzana

V dalším díle pořadu Buchty, který je o všem a o ničem, si budou amatérské moderátorky Ivana Veselková a Zuzana Fuksová muset vystačit samy – všichni hosté jsou totiž na dovolené v Chorvatsku. Téma jim bude tentokrát blízké až moc – pejskařství.

Ivana i Zuzana jsou obě majitelkami psů, kteří jim do života přinášejí nejen mazlení a lásku bez sexuálního podtextu, ale i mnoho komplikací. O této odvrácené stránce pejskařství je aktuální díl Buchet především. Ivana se Zuzanou zde ze sebe chrlí vše o tom, jak je opatrovatelství tzv. nejlepších přátel člověka zatěžuje. Psi smrdí, pouští chlupy, stojí peníze, musí se s nimi chodit na veterinu a hlavně ven a v době dovolených je nikdo moc nechce hlídat. Ivana má psy dokonce dva, což tyto obtíže ještě umocňuje, Zuzana „jen“ jednoho, zato obřího a neskladného.

Ivana si psy vybírala pečlivě – tak, aby ladili k jejímu aktivnímu životnímu stylu, ale Zuzana postupovala impulzivně – našla si psa, kterého někdo nabízel na Facebooku. Obě ženy středního věku se shodly na tom, že pořízení psa je dobré si pořádně rozmyslet, protože realita nevypadá jako běhání se psem rozkvetlou loukou, jak sugerují reklamy. Každodenní chleba pejskaře ve městě je seškrabování fekálií z chodníku a venčení v pyžamu kolem domu. Přesto Ivana zakončí relaci optimisticky – a to vyznáním, že když je doma sama, je za své zvířecí spolubydlící vděčná.