Casablanca o neklidném Nepálu

19. leden 2009

Hostem cestovatelské a outdoorové Casablanky byl Olof Jarlbro, švédský fotograf, který je usazený v Česku, ale hodně cestuje a jeho fotografické soubory vznikly například na Kubě nebo v Nepálu. Poslední kniha černobílých dokumentárních fotografií Soumrak království - Falling Kingdom o nepokojích v Nepálu (a odvrácené straně "trekařského ráje" vůbec) byla hlavním tématem rozhovoru.

S jakými příběhy se Olof na ulicích Káthmándú nebo v údolí Annapurny setkal? V čem souhlasil s maoistickými rebely, kteří se zasadili o konec nepálského království? Proč fotografoval i české a bulharské lovce? Co ho na nich zajímalo?

Některé fotografie jsou k vidění na stránkách Olofa a o projektu Soumrak králoství najdete více iformací ZDE.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.