Čelisti: Podivuhodní doktoři léčí americkým medem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03630074.jpeg

Nejen chorobopis Doctora Strange, ale i mazání American Honey na chleba ztvrdlý už 24 týdnů… cvičení v marnosti a nové Čelisti.

Nový počin (falešných) spasitelů českého éteru se nesl nejen na tlustých vlnách trapu, ale i v duchu surrealistického nábytkářství a mentálního přesouvání parket. Marvelovský origin Doctor Strange sice nepotěší odpůrce schémat ve vyprávění, zato urbanistické deformátory a fandy origami rozhodně může uvést do stavu blízkého extázi. Poněkud zvážnělá atmosféra panuje nad německým dramatem 24 týdnů, které otevřeně vypovídá o tématu, u kterého nechytá pomyslného „klepingra“ jen velmistr této disciplíny Dan, ale i většina publika. Anne Zohra Berrached zpracovala téma potratu v pokročilém stadiu těhotenství tak působivě, že z kina se těžko odchází bez slz v očích.

A na závěr něco hořkosladkého. White trash romance se soundtrackem, po kterém i Aleš přibral deset kilo. Nejlepší žijící a tvořící režisérka Andrea Arnold se z britské periferie přesunula do širých plání USA a ve své medové Americaně usiluje o sociální generační portrét. Bohužel její filmařské portfolio skýtá podstatně suverénnější kousky. American Honey obsahuje i stopové prvky umělých sladidel.

Koho by náhodou zajímalo, který seriál obsahuje nejvydařenější baseballový mač, ať to nevypíná před koncem. Ty jsou totiž už tradičně naše doména!

Poslechněte si celý pořad!