The Corona Lantern ve Špíně: Zabij death, naber sludge

15. duben 2016

Zatím poměrně málo známá (což se po tomhle pořadu samozřejmě radikálně změní, že) pražská kapela The Corona Lantern nedávno vydala debutové album Consuming the Tempest. Nejen o něm jsme mluvili s Danielou (texty, vokály), Igorem (autor hudby, kytara) a Tondou (kytara, zvuk).

I když jste o The Corona Lantern možná ještě neslyšeli, její členové a členka, kteří nás ve studiu navštívili, nejsou žádní zelenáči s neošoupanými džískami – působí ještě v řadě dalších extrémně hustých kapel: Diligence, Keep On Rotting, Demimonde, Rise of Surya (a dva nepřítomní by přiložili ještě Sepsis nebo pár nemetalových jmen). Právě od zběsilých deathových temp si Daniela a Igor chtěli „odpočinout“ v rozmáchlých, valivých atmosférách The Corona Lantern, inspirovaných třeba u Neurosis.

Jak tahle nenápadná, ale překvapivě kvalitní deska vznikala? A jak TCL docílili impozantního, bahenně syrového i majestátně vrstevnatého zvuku? Proč se posunuli od původně studiového projektu k regulérní kapele, která vystupuje naživo (i když ne zrovna obden)? Jak podstatná je pro ně vizualita spojená s jejich hudbou? Poslechněte si záznam rozhovoru a ochutnejte čerstvý materiál The Corona Lantern!

Od půlky dubna se můžete těšit na Špínu v novém: svou oblíbenou zvukovou masáž v občerstveném obsazení – Miloš Hroch, Honza Šamánek a Petr Wagner – a s novou koncepcí budete slýchat KAŽDÝ ČTVRTEK OD 20:00. Stay detuned!

Playlist:
The Corona Lantern – Apathy That Resonates, 5:58 (samizdat)
Crowbar – The Lasting Dose, 4:12 (Spitfire Records)
Decapitated – Invisible Control, 4:45 (Earache)
The Corona Lantern – Beneath the Leaves of Solitary, 8:05 (samizdat)
Gojira – Wolf Down the Earth, 6:25 (Prosthetic Records)
The Corona Lantern – Consuming the Tempest, 8:30 (samizdat)

thecoronalantern.bandcamp.com/
soundcloud.com/the-corona-lantern
www.facebook.com/thecoronalantern

Spustit audio