Petr Wagner

Externí moderátor

Na Radiu Wave moderuji a vytvářím pořady Hergot! a Špína.

Moje jméno a případná přezdívka: 
Petr Wagner, Kazatel, Kazi 

Jsem ročník: 
77 

Na Radiu Wave zastávám práci?
Tvořím s Honzou Škrobem, Jakubem Ortem a Dominikem Čejkou Hergot!, s Šamanem, Milošem Hrochem a Juditou Špínu. 

Předtím jsem stihl?
Převzít a položit Vizionáře, psát o muzice (různě), vydat desku s jednou a pak ještě s druhou kapelou, vystudovat teologii, odejít na faru, oženit se a začít se snažit starat o ženu a 4 děti (plus 2 feny, 2 kočky, 3 morčata a křečka). 

5 pro mě zásadních alb:
5 je málo! Ale:
The Beatles: Revolver
Jeff Buckley: Grace
Fugazi: End Hits
Pedro The Lion: Control
At The Drive-In: Vaya – a to je navíc jen EP 

Mé nejoblíbenější filmy?
Homolkovi, Světáci, Dnes naposled, Svatba jako řemen, Spalovač mrtvol, Markéta Lazarová, Údolí včel a první tři filmy od Formana. Jako filmově nevzdělané hovado vlastně žádné další filmy nepotřebuju, mám dojem, že v tomhle výběru je všechno. Ale mimo to mě zajímají pokleslé křesťanské produkce ze sedmdesátek a osmdesátek („rapture“ tematika, evangelizační bijáky a tak). 

Jestli čtu, tak většinou? 
Bibli. Komentáře k Bibli. Komiksy (i nebiblická témata). Knihy o hudebnících. Fanziny pankáčů a hardcoristů. Z donucení občas i lidovou psychologickou literaturu typu „jak nezešílet z dětí v prepubertě“. 

Když mám volný čas, tak ho trávím? 
Skoro žádnej volnej čas nemám, ale když se naskytne, čtu nebo brnkám na kytaru. Poslední dobou i v duu s bicíma ve zkušebně. 

K jídlu a pití mám nejraději? 
Pere se ve mně láska ke všemu nezdravému s aktivním zájmem o veganskou a vegetariánskou kuchyni (kterou objevuju a jím nejen z důvodů dietních nařízení). Výsledek: schizofrenie mezi magnetismem škvarků a výzvou tisíci a jedné úpravy tofu. Měl bych pít červené víno, ale mám radši pivo. Matuška, Kocour, Únětice, Rohozec... 

Co bych chtěl sdělit světu?
Poslouchejte Hergot!, je to podle mě dobrý pořad. Děláme si tam legraci z náboženství, pouštíme písničky a tak.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové