O pořadu Diagnóza F

Nejen o duševních nemocech s psychology, psychiatry a psychoterapeuty.

Pod písmenem F se v seznamu diagnóz skrývají poruchy duševní a poruchy chování. Možná je má někdo z vašich blízkých, možná vy sami. A možná je ve vašem životě jen něco trochu jinak a nikdo to zatím nepojmenoval. 

V Diagnóze F jsme otevřeni tématům, o kterých se těžko mluví. Nabízíme jiný pohled na nelehké životní situace, kterými možná procházíte. Tam, kde jiní končí, my začínáme. Nikdo není imunní. Mít psychiatrickou diagnózu ovšem nemusí znamenat, že jste blázni. Prožívat těžkou životní situaci neznamená, že je všemu dobrému konec. Hosté Adély Paulík Lichkové jsou psychologové, psychiatři a psychoterapeuti. Každý čtvrtek po 18. hodině se s vámi podělí třeba i o zajímavé příběhy ze své ordinace. A možná poradí i vám. Dotazy pište na adela.lichkova@rozhlas.cz.  

Historie pořadu: Pořad vznikl v únoru 2011. Původně byl vysílán ve čtvrtek od 21:00, v dubnu 2012 se přesunul o hodinu dříve, do času 20:00–21:00. Od ledna 2014 byl v kratší, leč koncentrovanější podobě vysílán v rámci odpoledního On Air ve čtvrtek po 18. hodině, nyní si ho můžete poslechnout po čtvrteční 17. hodině. 

Adéla Paulík Lichková (*1981), vystudovala obory sociální práce a sociální patologie a prevence, 11 let pracuje v oboru závislostí a drogových služeb, nyní jako terapeutka v Terapeutické komunitě pro drogově závislé, Nová Ves, Advaita o.s. 

Všechny díly pořadu najdete zde. 

Pořad připravují