Drom ve Špíně: Po koncertech jsme sentimentální

15. duben 2016

Studio Radia Wave při květnové Špíně opět praskalo ve švech. Z Liberce dorazila kompletní pětičlenná sestava Drom, která při menší přetahované o mikrofony představila především svůj aktuální dvanáctipalcový split s ruskými Moro Moro Land.

Od dva roky starého alba HECTOP, kterým na sebe Drom upozornili i mimo scénu, jsme se rychle dostali k čerstvému releasu. Jestli chcete vědět, proč splitko a proč právě s Moro Moro Land, kdo dělal obal a jak vlastně liberecká kapela přijde k tomu, že její skladby masteruje legendární James Plotkin z Khanate, poslechněte si záznam pořadu včetně ochutnávek obou stran společné nahrávky.

S Charliem, Vláďou, Jirkou, Rodrigem a Vrablem (pětici navíc posílila ještě tichá pozorovatelka cvrkotu ve studiu) jsme se pošťourali taky v tom, jak epické skladby s impozantní atmosférou vznikají, jak koukají zvukaři na tři kytary a basu (většinou se obětuje vokál), jak funguje mezinárodní spolupráce několika malých labelů, a nemohly chybět ani zážitky z turné kapely po Ukrajině, Rusku a pobaltských státech. Zjistěte, co mají společného anarchismus, velryby a záliba ve filmech, a naložte si k tomu skvělou hudbu podle výběru Drom!

Playlist:
Drom – Kopí v zádech zabodlé
Moro Moro Land – Speak
Comadre – Hit Me Up On My Celly Cell
John Ball – Chci Vidět
Converge – Concubine
Have Heart – The Same Sun
College – A Real Hero (feat. Electric Youth)

Spustit audio