Dvě nová alba během dvou dnů. „Líbila se nám ta perverze,“ říkají Midi Lidi

3. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Marek a Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi

Midi Lidi mají nové album. Vlastně hned dvě. 1. června vyšla pátá studiová řadovka Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád a den nato elektropopová pětice pustila do světa rovnou i šestou s názvem Heal The World, konečně! „Dvojalbum jsme zavrhli, protože ten formát nám nevyhovuje. A zároveň se nám líbila ta perverze, že vyjdou obě den po sobě,“ glosují lakonicky genezi celého nápadu Prokop Holoubek a Petr Marek v rozhovoru o páté a šesté desce Midi Lidí.

„Původní plán byl vydat s vyplazeným jazykem aspoň jednu desku, ale nakonec jsme, i díky covidovému bezčasí, udělali tolik songů, že jsme řešili, co s tím množstvím,“ říká Prokop Holoubek. Základy nejstarší písně z obou nahrávek, Berana, se ale datují až do roku 2008, kdy Midi Lidi pracovali na albu Hastrmans, Tatrmans & Bubáks. „Cyklicky se nám pak jako zvukové demo vracela při každé další desce, ale nevěděli jsme co s ní. Až teď najednou Péťa napsal i text a píseň dostala konkrétnější formu.“

Obě desky jsou podle Petra a Prokopa uzavřenými celky, a i proto je bude možné během prázdnin koupit na samostatných barevných dvouvinylech s překvapením. Podobně dlouhý jako stopáž obou nahrávek dohromady je i seznam jmen, která Midi Lidi v souvislosti s jejich vznikem uvádí. „Poděkování jsou v podstatě trojího druhu: blízkým lidem, kteří nám k té desce pomohli, hudebním vlivům a inspiracím a přiznáním toho, co jsme okopírovali,“ vysvětluje Petr Marek desítky jmen na seznamu.

Proč došlo v rozhovoru i na téma Vinnetoua coby postavy, do které byly zamilované obě členky kapely? Budou Midi Lidi hrát naživo píseň Chopok? A jak si někdy Petr Marek zaznamenává nápady na texty nových písní? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio