O pořadu Ektoplasma

Z vnějšího vesmíru až na Dno pytle a zase zpátky vás vezme pětiminutová seance věnovaná sci-fi, fantasy a hororu. To vše podané s nadhledem ve formě, která nezmate žánrové nováčky a neurazí zkušené scifistické harcovníky.

Ektoplasma poteče ze všech možných médií – z áčkových, béčkových i zetkových filmů, z barevných akčních i černobílých hloubavých komisků, z mnohadílných literárních ság i gamebooků do kapsy, z velkolepých fantasy artů i fanouškovských kresbiček. Od japonské mangy přes osmdesátkové horory po vizuální futurismus, od provařených supernov jako Blade Runner či Star Trek po obskurní černé díry a slepá časoprostorová ramena, od vymazlených blockbusterů po neumětelské perly, řeka psychoreaktivního ektoplasmatického slizu protéká všemi žánrovými kanály.

Tesařův průvodce po galaxii fantastiky se bude odrážet od aktuálního dění, ale čekejte i ponory do hluboké historie žánru. Každý týden před vámi zmaterializuje jeden fenomén, který zrovna straší v choré myslivně moderátora Antonína Tesaře a následně ho zase rozpustí v podivných eonech, kde i smrt může zemřít.

Všechny díly rubriky najdete zde.

Pořad připravují