Funk, soul, hip-hop, r&b i jazz v Grundfunku

24. únor 2023

Tyto všechny žánry jsme stihli tentokrát rovnoměrně zastoupit v podobě nových desek, singlů i vzpomínek na nedávno zesnulé. Po tři čtvrtě roce od oznámení jsme se konečně dočkali alba resetujícího kariéru Macy Gray, již 26. počinu od Willa Downinga nebo šesté studiové desky francouzského zpěváka Ben L'Oncle Soula. A konečně trio vynikajících muzikantů Kurt Elling, Charlie Hunter a Nate Smith představilo své Guilty Pleasures.

Loňský single Maybe You're The One od Cool Million a hostující Susanne Ørum se dočkal remixu od Roba Hardta, který na něm pracoval prý přesčas.

Skladba The Love It Takes z předloňské desky MF Robots Break The Wall dostala nové remixy od Atjazz. A takhle zní výsledek.

Do vydání debutového alba Dope Frequency dua Shrizz N Maze nás dělí jen měsíc, a tak vypustili do světa druhý single True Love s hostujícím Amp Fiddlerem a hlavně na dva nezávislé umělce nesmírně výpravným videem, které si musíte hned dát.

Trojice vynikajících muzikantů –⁠ zpěvák Kurt Elling, kytarista Charlie Hunter a bubeník Nate Smith –⁠ vzala šest skladeb, které považují za svá Guilty Pleasures a postavila z nich EP, které nemohlo v našem vysílání chybět. 

Společnou skladbou All Good? od De La Soul s hostující Chaka Khan jsme zavzpomínali na nedávno zesnulého Davida Jude Jolicoeura, kterého znal nejen hip hopový svět znal jako Trugoy the Dovea.

Pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát věnovala zpěvačce Indiře Khan vystupující pod značkou I.Khan. Jak se dcera Chaky Khan „pomamila“ můžete zhodnotit níže.

Tomu, jak úspěšný má za sebou rok October London, se budeme věnovat někdy příště podrobněji. Nicméně je jeho loňská jako NFT prodávaná deska The Rebirth Of Marvin konečně venku i pro běžné smrtelníky. To si nemůžeme nechat jen pro sebe, a proto o tomto počinu dáváme náležitě vědět!

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio