Grundfunk pozval na hudební akce v čele s Metronome Prague

15. červen 2023

Koncertní sezóna je v plném proudu, do Česka a jeho okolí se vypravili tento týden islandští Mezzoforte, zatímco ten příští bude patřit hned několika významným akcím a my se tentokrát zaměřili na pražský Metronome festival.

Jednou z okomentovaných skladeb, byl už pátý single Fearless dánských The LAB Inc., který měl nedávno premiéru.

Brother Strut si na další ze singlů  skladbu Jelly z chystané nové desky pozvali tentokrát jako hosta Coryho Wonga. A takhle to dopadlo. 

Protože nás kytarista Cory Wong neustále zásobuje novým materiálem, došlo opět i na připomenutí jeho koncertu v Brně, kde se 20. července v rámci festivalu Groove Brno kromě něj představí i zpěvačka a kytaristka Judith Hill, na společném vystoupení s tamním B Side Bandem. Tady je nový singl Ready z chystaného alba.

Na letošní ročník Metronome Prague festivalu jsme zvali prostřednictvím skladby Time Won’t Wait od Jamiroquai, kteří vystoupí hned na ůvod ve čtvrtek 22. června. Naopak jednu z hlavních stageí bude v sobotu uzavírat rapper J.I.D, kterého jsme představili ve společném tracku s Ari Lennox z jeho poslední desky The Forever Story.

Zpěvačku Ari Lennox tentokrát představila pravidelná rubrika Groove Window a to prostřednictvím dvou ukázek z jejích desek. Tady se můžete její tvorbou proposlouchat.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio