Grundfunk přišel s velikonoční singlovou nadílkou

14. duben 2023

Velikonoce na pohodu, takové bylo rozhodnutí, když jsme si řekli, že v rámci těchto svátků odvysíláme premiérový díl tak, jak jste na něj každý týden zvyklí. Kromě poctě Countu Basiemu v podobě desky Late Night Basie, éterem prolétla nová muzika od Brooklyn Funk Essentials, Secret Night Gangu, Philipa Lassitera, Orgōne, Moonchild, Willa Downinga nebo Franka McComba.

Po 15 měsících od vydání dvojsinglu I Can Tell/Still In Love amerických Dynasty přichází s remixy k druhé jmenované skladbě Dave Lee ze Z Records. Tady si je můžete jak poslechnout, tak podpořit.

Philip Lassiter vzal svůj 4 roky starý flák Bump The Man a v rámci živého provedení jej trochu přearanžoval do podoby, kterou pak nahrál i spolu s hostujícím zpěvákem Durandem Bernarrem.

Ve větším rozsahu pak dostala díky pravidelné rubrice Groove Window prostor zpěvačka Susanne Ørum, jejíž debutová deska Get Rəal vyšla týden před Velikonocemi a kterou už naši posluchači znají díky její spolupráci s duem Cool Million. Více o ní najdete na jejích stránkách a celé zmíněné album si pak můžete vychutnat tady.

Jeden z velkých objevů roku 2021 –⁠ kapela Secret Night Gang, přijde 23. června se svou druhou studiovou deskou Belongs on a Place Called Earth. A prvním singlem z ní je skladba Don't Know What Tomorrow Brings. 

Frank McComb nedávno spojil síly spolu s Walterem Williamsem z The O'Jays a výsledkem je balada Learn How To Love, která nám uzavřela naše vysílání. Tady si ji můžete poslechnout a oba interprety i podpořit!

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.