Grundfunk vypustil Radiové hity

31. květen 2022

Na domácí scéně jsme se dočkali návratu TOP Dream Company, kterým vychází nová deska Radiové hity, vol.1. Zahraničí je zastoupeno kalifornskými Orgōne a jejich psychedelickým soulem na novince Lost Knights stejně jako dlouho očekávanou deskou This Is Brian Jackson. 

Do světa welšských tradicionálů se podruhé v krátké době ponořila zpěvačka Kizzy Crawford s albem Cariad y Tir a jazzovou legendu Jean Carne do svého projektu Jazz Is Dead na jeho dvanáctém pokračování zapojila dvojice autorů Adrian Younge a Ali Shaheed Muhammed. 

Nové album Rádiové hity vol.1 od Top Dream Company vychází prozatím pouze fyzicky a v digitálu se objeví až později, tak se zatím podívejte na klip ke skladbě Panika. ↓ Také se nechte pozvat na křest desky, který se koná ve středu 1. června v pražském klubu Jazz Dock.

Kalifornští ORGŌNE mají plodné období, ve kterém za poslední 3 roky přicházejí již s pátým studiovým albem Lost Knights. Poslechnout si jej a kapelu případně podpořit můžete třeba tady: 

Binky Womack se po roce od své poslední studiové desky vrací s novinkou Womagical, kterou najdete k poslechu tu:

Pravidelná rubrika Groove Window podrobněji představila skladatelku a zpěvačku, jejímž nejnovějším singlem jsme minule končili vysílání. Jimetta Rose má tři zajímavá alba, ze kterých jsme pro vás vybrali vždy po jedné písni. Všechna si je můžete poslechnout a Jimettu podpořit na jejím Bandcamp profilu ↓

Pánové z hnutí Jazz Is Dead na svou v pořadí již 12. studiovou desku přizvali fenomenální a rozsahem nedostižnou zpěvačku Jean Carne. Její hlas vás provede deskou, kterou si celou můžete poslechnout a zúčastněné muzikanty tak podpořit tu:

Tak tohle ↓ je Brian Jackson. Ano, konečně jsme se po pár týdnech odkladu dočkali jeho desky This Is Brian Jackson, kterou produkoval Daniel Collás z Phenomenal Handclap Bandu a která je postavena na základech demoverzí skladeb, které Brian Jackson napsal v 70. letech minulého století v době, kdy tvořili s Gil Scott-Heronem historii. 

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio