Grundfunk vyzpovídal Mylese Sanka

16. březen 2023

Britský zpěvák původem z Ghany Myles Sanko vydal společně se svojí kapelou a Lucemburskou Filharmonií před týdnem živák, s jehož představením jsme spojili rozhovor, který jsme s ním pořídili na podzim v Bratislavě v rámci jeho vystoupení na festivalu City Sounds.

Dále došlo především na aktuální singly a v pravidelné rubrice Groove Window, zazněly dvě ukázky z EP Zemitost pražských FreeQ (dříve Free Quartet) spolu s MC Praguematicem.

Větší část první hodiny vysílání jsme věnovali rozhovoru s Myles Sanko, kterému před týdnem vyšel živák, na kterém se představuje nejenom on se svojí kapelou, ale i spolu s Orchestre Philharmonique du Luxembourg. Novinku s filharmonickým orchestrem si můžete poslechnout a podpořit třeba tu.

Zazněly také studiové nahrávky, které pro naše vysílání vybral sám Myles, s nímž jsme mluvili na podzim roku 2021 v rámci jeho bratislavského vystoupení na City Sounds Festivalu. Tady máte videoklip ke skladbě Rainbow In Your Cloud, která byla také v playlistu.

Pravidelná rubrika Groove Window představila uskupení Free Quartet, keteré své desky vydává pod zkráceným názvem FreeQ. Tu poslední pojmenovanou Zemitost navíc okořenil Mc Praguematic, který je stálým hostem kapely již od roku 2019.

Janelle Monáe nedávno vydaly po dlouhé době novou skladbu a tou je píseň Float, na níž s Janelle spolupracovali i Seun Kuti & Egypt 80. Plout na jejích vlnách i spolu s tanečním klipem můžete tu.

Zpěvák Raheem DeVaughn na svém nejnovějším EP Love Euphoria spojil síly se saxofonistou Vandellem Andrewem a jak to dopadlo, to už můžete zjistit tady.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.