Grundfunk zve na koncert FUNK 4 UA

13. březen 2022

Aktuální Grundfunk zve na ojedinělou akci FUNK 4 UA –⁠ společný koncert kapel J.A.R., Monkey Business a Illustratosphere, který proběhne ve čtvrtek 17. března v pražském Velkém sále Lucerny a jehož výtěžek půjde na podporu Ukrajině. Představili jsme také nové album St. Paul Petersona Break On Free a pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát zaměřila na hudebníka a skladatele Iwana VanHettena.

Skladba I Don't Mind od estonských Lexsoul Dancemachine předznamenává kompilaci The Originals 2, kterou label Golden Rules chystá na podzim letošního roku tak, aby tím navázal na rok starou „jedničku“.

Iwan VanHetten, kterého znáte z Brooklyn Funk Essentials nebo TRIONIQ, spojil karibskou muziku s jazz-funkem a výsledkem je jeho nová sólová deska Parabbean Tales. Právě tu jsme využili k tomu, abychom si jej představili v pravidelné rubrice Groove Window.

Přesně před rokem přišla Deborah Bond s albem compass: I a k výročí této události jsme se od ní dočkali Bonded Sessions 1 –⁠ záznamu z listopadu roku 2020, kdy několik písní z v té době chystané desky zahrála s kapelou naživo.

St. Paul Peterson má venku novou desku Break On Free, kterou si můžete v klidu celou poslechnout třeba tady:

Rozloučili jsme se druhou ukázkou Love Brings Happiness z alba Jazz Is Dead 011, tedy první vlaštovkou z nové série hnutí Jazz Is Dead, které již po dva roky přivádí znovu na scénu legendy a vdechuje jim doslova nový hudební život. A od 29. dubna v tom bude po dva další roky evidentně pokračovat.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio