Hana Svobodová a Berly Daniel na Borneu chrání ohrožené želvy

23. leden 2015

Mladý česko-indonéský pár žije na Borneu a pomáhá tam chránit ohrožené želvy. Život v Indonésii, matriarchální islám, pláže, bornejská kuchyně a další témata plní další cestovatelský a outdoorový magazín Radia Wave.

„Od malička se zajímám o mořské želvy. Nepustilo mě to ani při studiu biologie na UK. V roce 2010 jsem odjela na rok studovat indonéštinu na Sumatru, protože jsem chtěla pomoct želvám v oblasti, kde jsou na tom nejhůř,“ vysvětluje Hana Svobodová.

Od roku 2012 jezdí Hana do oblasti Berau na Borneu, kde pracuje pro mezinárodní organizaci Turtle Foundation. Berau je osmé největší líhniště karet obrovských na světě. Její přítel Berly Daniel je Daják, člen kmene přímo z Bornea. Společně v Casablance mluvili o tom, jak to funguje česko-indonéskému páru, o indonéštině, kulinářských specialitách Bornea, zážitcích z muslimské Sumatry, kde se islám mísí s matriarchátem, a samozřejmě o mořských želvách.

Poslechněte si záznam vysílání a podívejte se na fotky!

Více informací o projektu na ochranu želv se můžete dozvědět na webu www.morskezelvy.cz.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.