Herec Jan Nedbal: Bavilo by mě mít rum a chodit po horách jako bernardýn

8. prosinec 2023

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl herec Jan Nedbal, kterého můžete znát třeba z filmu Bratři, ve kterém ztvárnil Ctirada Mašína. Proto jsme se Honzy nemohli nezeptat, proč hrál zrovna Ctirada Mašína a nehrál jeho bratra Josefa Mašína. Odpověď vás možná překvapí. Ale možná ne.

Jan Nedbal, který se objevil také v pohádce Krakonošovo tajemství, se nám svěřil s krásnou historkou, která obsahovala sáček rýže, sněhové koule a rytířské chování. Kromě tohoto krásného příběhu jsme ho ale vyptávali třeba na to, jak být dobrým hercem, co se mi líbilo v Norsku a zda si o sobě myslí, že je dobrým člověkem. „Myslím si, že jsem v něčem docela zvrácený,“ svěřil se nám Jan, který by prý chtěl být bernardýnem nosícím v horách soudek rumu.

V hudebním okénku jsme si pustili vánoční mega hit All I Want For Christmas od Mariah Carey. K tomu není co dodat.

K čemu Aleš doporučuje kurkumu? A jaký den v prosinci bude váš šťastný podle znamení horoskopu? A kdo je podle Jana Nedbala nejlepší herečka všech dob? Poslechněte si celý rozhovor se sympatickým rodákem z Děčína.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.