Historie techna v dokumentárním filmu
Zdá se, jakoby se letos s dokumentárními filmy z oblasti taneční hudby roztrhl pytel. Tranceový veterán Paul Oakenfold se chystá vyrukovat s dokumentárním DVD ze svého života, které pojmenoval 24/7. Název má upozornit na fakt, že ve filmu vám dá Oaki nahlédnout do každé hodiny svého života v každém dni v týdnu.
S vlastním filmem se letos vytasila i americká partička Beastie Boys. Jejich film se pyšní názvem Awesome; I Fuckin' Shot That a byl natočen na jejich koncertu v Madison Square Garden loni v říjnu. Před koncertem rozdali Beastie Boys padesát kamer mezi fanoušky, kteří na koncert přišli, a z výsledných záběrů pak sestříhali zmíněný film.
Další dokumentární film z oblasti taneční hudby, který by měl vyjít i na DVD u nezávislého vydavatelství Plexi potěší hlavně fanoušky techna. Detroitský dokumentarista Gary Bredow totiž natočil film High Tech Soul, který vypráví o vzniku a historii detroitského techna.
Film ukazuje Detroit od počátku do konce 80. let a dokumentarista v něm dokazuje, proč globální fenomén zvaný techno zkrátka musel vzniknout právě tehdy a právě v tomhle městě. Ve snímku kromě záběrů z prvních velkých detroitských techno akcí uvidíte i exkluzivní rozhovory s takovými osobnostmi jako jsou Derrick May, Kevin Saunderson, Juan Atkins nebo Carl Craig, kteří jsou považováni za duchovní otce tohoto hudebního stylu.
Nejposlouchanější
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.