Islaja: Své písně tesám jako sochy

26. duben 2012

V Česku se už podruhé zastavila zástupkyně finského experimentálního písničkářství Merja Kokkonen, která vystupuje pod jménem Islaja.

Poprvé ji před několika lety přivezl festival Stimul a v roce 2012 se vrací na turné, které má u nás hned tři zastávky. V Pelhřimově, Lounech a nakonec v Praze v KC Kaštan. Před pražským vystoupením jsme Islaju přivítali ve studiu On Air. Ptali jsme se jí na její aktuální tvorbu a na život v Berlíně, kam se před dvěma roky přestěhovala.

Hudba Islaji patří k nejpřístupnějším položkám labelu Fonal Records, který vydává zástupce finské undergroundové scény. Merja Kokkonen jako Islaja vydala 5 desek a na novém albu, které má právě teď rozpracované, chce místo finštiny zpívat jen v angličtině. Chce se posunout ke kvalitnějšímu zvuku a experimentuje s „normální“ hudbou. Možná i proto se může stát, že nová deska vyjde u jiného labelu než Fonal.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.