Jaká bude podzimní sezóna nově vydaných alb? A kdy bude její vrchol?

7. září 2023

Nejsilnějším datem zdá se být 27. říjen, kdy se o vaši přízeň poperou jak Prince, kterého jsme oznamovali již před týdnem, tak Smoove & Turrel s deskou Red Ellen a také Mayer Hawthorne s albem For All Time.

O týden dříve se dočkáme nové desky britských Incognito, kteří na ní představí vokalistky Natalii Duncan a Cherri V a také nás čtyřmi singly na podzim zahrne v Paříži žijící americký zpěvák Wolfgang Valbrun, který své debutové album chystá na příští rok. V rámci pravidelné rubriky Groove Window došlo na představení mladíka Justina-Lee Schultze, jenž má po minulém týdnu na kontě již druhou studiovou desku a leží před ním nepochybně zajímavá kariéra.

Jedním z otvíráků našeho vysílání byl remix skladby Sweet Power Your Embrace, kterým se po roce od vydání alba připomíná uskupení Khari Cabral & JIVA s hostující Lizz Wright.

Britský producent Soulpersona se k zářijovému Bandcamp Friday rozhodl udělat disco mix, pět let staré skladby Lifeline z alba The Game, které vydali spolu s Princess Freesiou. Poslechnout si jej a podpořit je můžete tady.

Smoove & Turrell, kteří chystají na konec října nové album Red Ellen, se vytasili v průběhu srpna s dalším singlem. Na skladbu Joy navíc vznikl i videoklip, který vám sem posíláme.

Parta losangeleských muzikantů Family Company vydala čtyř trackové EP Empresa Familiar, ze kterého jsme vám do vysílání poslali skladbu Emit, na které hostuje trombonista jménem Joabe Reis. 

PJ Morton nezahálí a po loňském albu Watch The Sun natočil k jeho ročnímu výročí živou variantu, jejíž audiovizuální záznam si můžete vychutnat tady.

Pravidelná rubrika Groove Window představila mladého a talentovaného multiinstrumentalistu se zaměřením na klávesové nástroje Justina-Lee Schultze. Obě jeho vydaná alba si můžete poslechnout třeba zde. A nezapomeňte ho sledovat i na jeho Instagramu, kam posílá i čerstvá videa.

Tereza Černochová vydala svoji třetí studiovou desku Slečna náročná, o jejíž produkci se jako ve dvou předchozích případech postaral Roman Holý. Tady je k poslechu celé album.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.