Jan Kopka: Extrémy na kole

26. květen 2013

Jan Kopka je extrémní český biker, který rád jezdí na sněhu, například v Laponsku, a účastní se závodů, kde jde sice o vítězství, ale také (doslova) o přežití.

Jel dva tisíce kilometrů dlouhý závod Iditarod Trail aljašskou divočinou a v jednom případě ho i vyhrál, účastnil se závodů napříč Skalistými horami, absolvoval Crocodille Trophy z jihu Austrálie na sever, závod Titan Desert v Maroku nebo závod napříč Mongolskem.

Napsal o své „závislosti” na bikových extrémech knihy Cesty peklem a sněhem a Ve spárech Aljašky, nedávno o něm také vznikl televizní dokument Hráč bez limitu. Podívejte se na fotky z akcí, kterých se Jan kopka účastnil, ve fotogalerii, a poslechněte si záznam Casablanky!

V rozhovoru jsme se také věnovali české akci 1000 miles, kterou Jan Kopka pořádá pro ostatní – jde o extrémní závod z východu Slovenska na západ ČR (nebo naopak). Nejrychlejší borci zvládají trať za cca 8 dní.

www.jankopka.cz/
www.facebook.com/casablanca.radiowave

Několik záběrů ze zimního snowbikingu v Česku:

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.