O pořadu Jiné stavy

Podcast Jiné stavy vzniká jako doprovodná série magazínu pro rodiče Houpačky. Zajímá se o porod a všechny jeho odstíny. V sedmi dílech se zaměřuje na stud, bolest, na změny na ženském těle i v mysli. Otevírá téma vztahu rodiček a jejich matek, zaměřuje se i na ty „nejlepší“ rady, které novopečené matky dostávají. Jiné stavy nevynechávají téma potratu, sexu po porodu nebo psychických poruch, které po narození dítěte někdy přicházejí.

Porod je přirozeně hraniční zážitek v životě všech žen a je fér mluvit o změnách, které zanechává na jejich tělech i v jejich myslích. Do Jiných stavů přizveme lékaře a lékařky, psycholožku, porodní asistentky a duly, fyzioterapeutku a terapeuty a samozřejmě i samotné matky. Jak zvládly svůj stud, proč každou zaskočila bolest a jak se smiřují se svým novým tělem?

Všechny díly podcastové série najdete na webu wave.cz/jinestavy, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích. Jiné stavy startují 17. ledna 2022.

Pořad připravují

Další pořady

 • Rozchod

  Rozchod je šestidílný podcastový seriál o vztahu Denisy a Honzy a jejich pátrání, proč jim to nevyšlo a kde udělali chybu. V hlavních rolích Denisa Barešová a Jan Nedbal.

 • Hranice násilí

  Hranice násilí je dokumentární podcastová série Táni Zabloudilové o cestách ven z toxických vztahů a podobách sexuálního násilí. 

 • Podhoubí

  Podhoubí je magazín o přírodě, životním prostředí a všech cestách k šetrnému životu. Přinášíme v něm rozhovory s odborníky, ochranáři, zemědělci i dalšími.

 • Pochlap se

  „Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček.