O pořadu Jiné stavy

Podcast Jiné stavy vzniká jako doprovodná série magazínu pro rodiče Houpačky. Zajímá se o porod a všechny jeho odstíny. V sedmi dílech se zaměřuje na stud, bolest, na změny na ženském těle i v mysli. Otevírá téma vztahu rodiček a jejich matek, zaměřuje se i na ty „nejlepší“ rady, které novopečené matky dostávají. Jiné stavy nevynechávají téma potratu, sexu po porodu nebo psychických poruch, které po narození dítěte někdy přicházejí.

Porod je přirozeně hraniční zážitek v životě všech žen a je fér mluvit o změnách, které zanechává na jejich tělech i v jejich myslích. Do Jiných stavů přizveme lékaře a lékařky, psycholožku, porodní asistentky a duly, fyzioterapeutku a terapeuty a samozřejmě i samotné matky. Jak zvládly svůj stud, proč každou zaskočila bolest a jak se smiřují se svým novým tělem?

Všechny díly podcastové série najdete na webu wave.cz/jinestavy, v aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích. Jiné stavy startují 17. ledna 2022.

Pořad připravují

Další pořady

 • Ve vlastní šťávě

  Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení.

 • Tip

  Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu?

 • Houpačky

  Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i...

 • V klidu

  Zůstat v klidu v době covidové, kdo by to nechtěl. V rozhovorech s psychologem Daliborem Špokem řešíme každodenní věci, které nás znejišťují, nebo si s nimi nevíme rady.