„Jsem mega single!“ Básnířka Michaela Fenkl porovnává sex s muži, se ženami a utíká ke k-dramatům

25. květen 2024

Hostkou Potu je vizuální básnířka Michaela Fenkl známá také jako ForgetMeNot. Její tvorba – založená na vizualizaci slov – ústí do různých forem médií od fotografie, plátna, přes pohyblivý obraz, tetování až po mluvené slovo. Dá se o ní říct, že je popularizátorkou peozie pro mladou generaci a svou existencí vyvrací historicky zaryté narativy o tom, jak by básník měl vypadat, vystupovat a prezentovat se.

„Fakt dlouho jsem nebyla zamilovaná, čekám na motýly v břiše. Moje terapeutka mi ale nedávno řekla, že ty motýli v břiše nejsou známkou zamilovanosti, ale úzkosti, která pramení z nejistoty a napětí z toho protějšku,” směje se Michaela. Jak se ale zamilovanost podle Michaely pozná?

„Ostatní se párovali a já mezitím chodila na terapie řešit svoje problémy. Díky práci na sobě jsem teď emočně inteligentnější, ale single,“ popisuje Fenkl její pohled na aktuální poměr svobodných protějšků v hlavním městě. „Mám pocit, že v Praze už jsou všichni vybraný. Já si počkám na druhou rundu. Až se všichni budou rozvádět a rozcházet, já tam budu!“ dodává.

„V korejském seriálu čekáš 12 epizod, než si ústřední dvojice dá první pusu.” zasněně Michaela odhaluje množství důvodů, proč jí právě K-drama tolik baví. „Asiati nemají tendence všechno sexualizovat jako my na západě. Možná proto se mi kluk z Koreje, se kterým teď randím, bojí i podívat do očí“.

Kde se Michaela nejraději seznamuje? Vnímá rozdíly mezi bisexualitou u mužů a u žen? A na jaké porno se ráda podívá? Poslechněte si nový díl Potu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.