Jsme nepoučitelní. Povedený remake Scén z manželského života dokazuje, že se za téměř 50 let nic nezměnilo

28. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze seriálu Scény z manželského života (2021)

Češi si připomínají vznik samostatného československého státu a Vítek slaví mentální šedesátiny. „Vědci vyvinuli přilbu proti demenci,“ chlácholí ho Aleš a dodává, že objednal rovnou čtyři. Podobné vybavení by se bývalo šiklo i na place westernu Rust, který už kvůli totálnímu chaosu a amatérismu nemá kdo natáčet a skoro ani režírovat, protože Alec Baldwin ostře nabitou zbraní omylem zmasakroval štáb. Ale to už stejně všichni víte, tak pojďme na filmové novinky.

Že je ten svátek, rozhodly se Čelisti udělat posluchačům radost a nakoukat seriál Ted Lasso o trampotách amerického fotbalového trenéra v Evropě. „Já jsem si laso málem hodil, rozkoukával jsem ho natřikrát. Dvakrát se to úplně nepovedlo a napotřetí už ano, za což jsem zatraceně rád. Hype, kterej seriál provází, je v něčem sice značně nadsazenej, ale musím zároveň říct, že víc feelgood, harmonizující a návykovou věc jsem neviděl strašně dlouho,“ přiznává Vítek.

„Lasso je šťastnej typ naprostýho idiota, ovšem zdánlivýho. Taková postava z osmdesátkových sitcomů, která všechno řeší s úsměvem, věčným optimismem a dobrou náladou. Postupně se ale dozvídáme, že za maskou ‚Marlboro mana‘ je někdo smutný a osamělý,“ nastiňuje Vítek.

Aleše na Tedovi uchvátil snad jen poctivý knír, protože měl plnou hlavu předělávky Bergmanových Scén z manželského života, které kdysi změnily pohled na manželství. „Fantastickej kus scenáristiky, herectví a režie,“ vzpomíná Vítek. „Bergman se nebál pojmenovat věci, co lidi drželi pod pokličkou. A udělal to tak přímočaře, že si všichni řekli: ‚Hele, měli bychom to už začít řešit.‘“

Jak vypadá stejná situace téměř po padesáti letech? „Je to přesazený ze švédských sedmdesátek do současnýho Bostonu, Jessica Chastain a Oscar Isaac jsou v desetiletým manželství – zdánlivě OK, ale spíš mršiny vyhnilý,“ nakousává Aleš. „Hagai Levi dochází ke stejnejm konfliktům a zvratům jako Bergman, akorát z jinejch pozic a v novejch kontextech. Hodně ‚nepříjemný‘ pokoukání – ale pravda bejvá málokdy příjemná,“ cení, jak si režisér poradil s aktualizací tématu.

Co je největším klenotem remaku Scén z manželského života? Který ze svých filmů odmítá George Clooney pustit manželce, aby si ho nepřestala vážit? Jak funguje justice v Keni? Co má nová dokusérie Bad Sport společného s Wild Wild Country a Untold bratrů Wayových? Čím je druhá série Teda Lassa trochu problematická? Nahradí Šárka Gmiterková všechny lidi ve svém životě roboty? Kdy měl Vítek naposledy jedlé kaštánky? A bude od příště Aleš vysílat zásadně nahý? Dozvíte se v Čelistech.

Spustit audio

Související