Katarína Máliková o albu Postalgia: Propadla jsem syntezátorům, experimenty s elektronikou mě baví

Katarína Máliková

I druhá Radio Wave Studio Session v roce 2020 patřila slovenštině. Po Letu s Monikou odehrála tři písně z nové desky Katarína Máliková, aktuálně vystupující se čtyřčlennou kapelou a spoustou syntezátorů a kláves. „S elektronikou jsem začala experimentovat už na konci Pustvopola, strašně mě to zajímalo. Během tří let jsem nakoupila spoustu synťáků, pak nějaké prodala a koupila další... Trochu jsem tomu propadla,“ přiznává Katarína se smíchem v rozhovoru po odehraném koncertu.

Katarína Máliková

Texty na nové desce jsou hodně osobní a smutné, jak ale Katarína dodává, po více jak třech letech, kdy s nimi „žila“, už se od nich na koncertech umí odstřihnout. „Stále se do nich dokážu vžít, ale už si to až tak neberu v tom destruktivním slova smyslu. Umím je prožít na pódiu, ale jinak jsem od nich už docela oddělená.“ Z původních zhruba šedesáti textů nakonec vykrystalizovala necelá desítka. „Snažila jsem se být méně ukecaná a víc škrtat. Chtěla jsem, aby byly sofistikovanější a oholené na kost.“

Jak se Kataríně zpívá v rodném jazyce a uvažovala někdy o angličtině? Čím ji zaujala norská písničkářka Susanne Sundfør? Poslechněte si celý rozhovor i písně Čierna šelma, Vodník a V dome, které společně se čtyřčlennou kapelou odehrála v našem studiu!