Láska, zrada, smíření, streamujte exkluzivně nové EP Hellwany

13. prosinec 2018

Rapperka, zpěvačka, skladatelka a vítězka letošního Czechingu na podzim natočila nový projekt Phases, ve kterém zachycuje silné životní momenty. Pokřtí ho 4. ledna i s novým videoklipem, exkluzivně můžete EP streamovat už teď.

„Phases jsou životní momenty složené v jednu mozaiku. Každý kus má jinou chuť a barvu, některé jsou dobré, jiné špatné, ale díky nim se člověk formuje,“ říká Hellwana o svém novém EP, které vzniklo na podzim ve studiu Resound Martina Havlena za podpory Radia Wave. Na svém předchozím projektu Sunbeam i na sociálních sítích Hellwana otevřeně mluvila o sebepřijetí a ideálech krásy, její nové skladby jsou plné osudových příběhů a silných emocí, ty se mladá zpěvačka a skladatelka snažila zachytit i ve svém projevu a směřování k osobitému pojetí soulu. „Jeden track je o lásce mezi mým nevlastním tátou, kterej zemřel před rokem a půl, a mezi mojí mámou. Část skladby je o tom, že některý lidi nemají takový štěstí a nepoznají takovou lásku, jakou měli oni mezi sebou,“ dodává autorka k jednomu z příběhů.

Na EP Phases se podíleli producenti Tomáš Cyprián alias DJ Cyper, který s Hellwanou koncertuje, ale také Ian Cratsch nebo Filip Zagata, o mastering se postaral zkušený Tomáš Karásek alias Gargle & Expel a design coveru společně s Hellwanou vytvořil Jan Kloss. Streamovat můžete už nyní, ale deska bude oficiálně na vinylu, digitálně i na Spotify a iTunes k dispozici 4. ledna, kdy bude pokřtěna v Chapeau Rouge i s premiérou nového videoklipu k singlu Love Game. Už 18. ledna vystoupí Hellwana díky vítězství v Czechingu na největším evropském showcaseovém festivalu Eurosonic v holandském Groningenu, kde se letos představí rekordní počet českých a slovenských kapel díky speciálnímu zaměření festivalu na naši scénu.

Vítězka Czechingu 2018 Hellwana

„Rok 2018 můžeme považovat za první rok, ve kterém rapperky nehrály jenom role supportu svých mužských kolegů, ale vydávaly ty nejlepší desky: Cardi B, Rico Nasty, City Girls, Kodie Shane nebo Nicki Minaj ovládly hru. Načasování příchodu Hellwany na českou scénu je tak skoro dokonalé – jde o jedno z prvních tuzemských jmen, které do českého kontextu vnáší urbánní sound, neo soul nebo rap. Na EP Phases to dělá s naprostou suverenitou a představuje se jako umělkyně schopná překračovat žánrové hranice a vysílat do světa aktuální zvuk,“ komentuje dramaturg Radia Wave Jiří Špičák.

autor: Radio Wave
Spustit audio