O pořadu Lásky čas

Podcast pro lepší randění v Česku. O příjemných i rozpačitých momentech při hledání lásky a navazování vztahů napříč etniky. Novinářka Natálie Sousa dává slovo mladým lidem z různých koutů republiky. Rozebírají, co je pro ně ještě na rande příjemné a jaké řeči nebo chování jsou už přes čáru.

Podcastová série Lásky čas rozkrývá nejčastější rasové stereotypy, které zasahují do romantických vztahů generace Z a mladších mileniálů. Osobní příběhy doplněné o komentáře odborníků odhalují společenské a historické pozadí různých nevhodných oslovení, zdánlivě lichotivých frází a toxických vzorců chování.

Podcast doprovází hudba Ai fen, hudebnice a producentky Eweliny Vlček-Chiu známé také z dua ba:zel. Autorkou vizuálů série je Natalie Kubenk, která fotila přímo s respondentkami a respondenty jednotlivých epizod série. Fotografie vznikly v prostorách Kasárny Karlín v Praze.

Série Natálie Sousy Lásky čas startuje na Radiu Wave 7. března 2023.

Natálie Sousa

O autorce

Natálie Sousa je novinářka. Od roku 2021 pracuje v zahraniční redakci Seznam Zpráv. Píše především o subsaharské Africe, Brazílii, rozvojových zemích a klimatu. Předtím sbírala zkušenosti v PR, chvíli žila v Bruselu, v Amsterdamu a taky hodně tancovala. Vystudovala žurnalistiku, marketingovou komunikaci a PR na Fakultě sociálních věd a portugalistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

Autorka: Natálie Sousa
Kreativní producentka a dramaturgyně: Veronika Ruppert
Zvuk: Jan Brauner
Hudba: Ai fen
Vizuály: Natalie Kubenk

Další pořady

 • Pot

  Pot je podcast o lásce, sexu a intimitě, o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče.

 • Záložka

  Záložka je podcast o knihách, literatuře, čtenářích i čtenářství.

 • Krása

  Krása je prvním autorským audio dokumentem novinářky a moderátorky Lindy Bartošové. Série přináší zpovědi žen, které se vymezují vůči konvenčním stereotypům krásy.

 • Pochlap se

  „Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček.