„Měl jsem chuť napsat country desku,“ vysvětluje Kyšperský nový projekt YM

Květy a nekonečná ruka
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Květy a nekonečná ruka

Kapelu Květy v čele s Martinem Kyšperským slýcháváte na vlnách Radia Wave pravidelně. Teď se ale skupina rozhodla vystoupit ze své role a pod hlavičkou projektu YM přichystala tři sólové desky jednotlivých členů ve třech žánrech. „Zkusili jsme to a je to zajímavý, člověk musí leccos opustit a novýho se naučit,“ říká Aleš Pilgr.

„Vydali jsme víceméně dvě a půl desky. Jednu ve stylu country, druhou ve stylu electro. K tomu je ještě jako bonus EP z písniček, který se nehodily do country, popisuje kapela, která má k nečekanému kroku celkem jednoduchý důvod. „V životě jsem měl chuť na spoustu různých věcí, jedna z nich byla napsat desku v žánru country, vysvětluje frontman. „Taky jsem měl chuť na electro, doplňuje ho Aleš Pilgr. „S elektronikou koketujeme, teď jsem z toho prostě odřízl ten folk. Zkusili jsme to a je to zajímavý, člověk musí leccos opustit a novýho se naučit, dodává hudebník.

Členové kapely Květy vydají tři sólovky. Streamujte první z nich, elektropopového Japonce

YM – Japonec

Kultovní brněnská kapela Květy se rozhodla napodobit neméně kultovní Kiss, jejichž členové v roce 1978 vydali čtyři sólové desky ve stejný den. Květy jich nabízí o jednu míň, chystají k vydání tři sólovky ve třech žánrech. Tu první z nich, elektropopového Japonce bubeníka Aleše Pilgra, si můžete díky exkluzivnímu streamu Radia Wave poslechnout už teď.

Matoucí název YM je nejednoznačný schválně. „Je to pozpátku my, což jsme zvolili, protože je v názvu potřeba mít kolektivní duch, objasňuje Kyšperský. „Málokdo si toho všimne, málokdo to prokoukne. Vypadá to tak tajemně, směje se frontman. Kdo se do YM zamiloval, má ale trošku smůlu – projekt nejspíš nebude existovat moc dlouho. „Spíš jde o jednorázovou záležitost tří sólových alb členů kapely. Takové vyplnění jakéhosi mezidobí mezi dalšími písněmi Květů, vysvětluje Aleš. „Teď jedeme turné, pak leda nějakej festival. Neplánujeme ten repertoár živit dál, říká a zve na koncerty v Plzni, Pardubicích nebo Novém Jičíně.

Jak zní Květy, když hrají elektroniku a country? Poslechněte si celou Radio Wave Studio Session kapely s následným rozhovorem.