Na Broadway a zpět s Davidem Byrnem a Fatboy Slimem

22. září 2023

Životem Imeldy Marcosové, která byla v roli první dámy Filipín dlouhých 21 let, byl David Byrne natolik pohlcen, že ve spolupráci s Fatboyem Slimem, muzikanty z Los Amigos Invisibles a dvacítkou hostů za vokály vydali před 13 lety muzikálové album, které se letos dočkalo znovuvydání k příležitosti uvedení hrané podoby tohoto muzikálu na newyorské Broadwayi.

Zavítali jsme také do Estonska, kde Sofia Rubina právě vydává nový single Great Life, nebo Austrálie, kde Lance Ferguson s formací Menagerie vydal čtvrté studiové album The Shores Of Infinity.

Ve Franci spojili síly duo A-P Connection s Revolucien a dali dohromady několik singlů, z nichž první I Feel The Music ozvláštnil svým hlasem americký zpěvák Matthew Clanton. Druhý single When The Moon Shines jim vyjde už za necelý týden. 

Po 13 letech se dočkalo remasteru muzikálové veledílo Here Lies Love dvojice David Byrne a Fatboy Slim, které se věnuje Imeldě Marcos v období, kdy byla první dámou Filipín. 22 skladeb, na které si pánové pozvali přední zpěvačky různých žánrů, vytvořilo hodinu a půl trvající zážitek věnující se této výstřední osobnosti filipínské historie.

Výlet do klubových vod, ve kterých jsme lovili živou nahrávku, zařídili v PizzaExpress v Londýně, kde se letos rozhodli zřídit i label PX Records. Po jejich na jaře představené nahrávce koncertu Mamas Gun vypouští do světa další zajímavý koncert, který si lze pořídit na vinylu, CD i digitálně. Jeho ústřední postavou je minulý týden v pravidelné rubrice Groove Window představený edbl.

Pravidelná rubrika Groove Window představila Tomiho Jenkinse, dříve dlouholetého zpěváka kapely Cameo, který se v posledních letech intenzivně věnuje své sólové kariéře. Pouštěli jsme dvě ukázky z jeho nejnovějšího alba Soul Survivor.

I am Soul se bude jmenovat nové album, které chystá Sofia Rubina a skladba Great Life je prvním singlem, který zahrála a zazpívala naživo v místní televizi.

Mezi lety 2012 a 2016 trávil Hugh Masekela část svého času na souostroví Trinidad & Tobago, konkrétně ve městě Siparia, kde se seznámil se Siparia Deltones Steel Orchestra. A výsledek jeho častých tamních návštěv, teď konečně můžeme slyšet na vlastní uši na albu Siparia to Soweto.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio