Nejdůležitější je portfolio, tvrdí o přijímačkách na UMPRUM módní návrhářka Natálie Nepovímová

4. červenec 2024

Jak vypadá studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze? „Musíš tomu věnovat čas nejen, kdy jsi ve škole, ale i veškerý svůj volný čas,” říká úspěšná absolventka a módní návrhářka Natálie Nepovímová.

„Už v průběhu střední školy jsem byla párkrát na konzultaci,” zmiňuje Natálie, co jí pomohlo s přijímačkami. „Nabízí je v rámci dnu otevřených dveří,” říká a doporučuje také oslovit přímo vedoucí ateliéru.

„Nejdůležitější je portfolio, které by mělo obsahovat rešerše, inspirace a už naskicované kolekce, fotky finálních modelů nebo zaznamenání procesu a také figurální a portrétní kresby,” dodává k přijímačkám.

„Škola mi dala kvalitu, jak si za svou prací stát a udělat kolekci nebo autorskou práci, která vychází z nějakého konceptu, má důkladnou rešerši, technologické zpracování a kvalitní výslednou prezentaci,” říká o studiu v Ateliéru designu oděvu a obuvi.

„Co jsem se pak musela doučit sama je, jak to prodat a nějaká marketingová strategie,” popisuje. „Projekty jsme mohli prezentovat po světě v rámci přehlídek nebo výstav, to byla taky skvělá motivace,” říká talentovaná návrhářka Natálie Nepovímová.

Jak se studuje v Ateliéru designu oděvu a obuvi? Pusťte si celý díl s návrhářkou Natálií Nepovímovou.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.