Nejen africké beaty a 300 BPM. Ve studiu Radia Wave zahrál tanzanský DJ Travella

2. listopad 2022

Devatenáctiletý tanzanský DJ Travella z kolektivu Nyege Nyege vydal své debutové album Mr Mixondo teprve letos v dubnu, mezitím si ho ale všimla média i scény po celém světě. Hudebníkovými sety prostupují rychlé africké energické beaty a hned několik žánrů dohromady – navazuje třeba na atlantský hip-hop, který kombinuje se specifickým žánrem singeli dosahujícím rychlosti až 300 BPM.

Svoji tvorbu, kterou vychválil i server Pitchfork, DJ představil na festivalu Primavera nebo třeba v rámci Boiler Roomu. Na svém evropském turné ale neopomenul po pražském klubu Ankali ani prosklené studio Radia Wave.

DJ Travella

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.