Pokračování 30 let mrtvé série i extrakční střílečka budoucnosti. Marathon si běží pro kultovní post
V nejnovějším Questu došlo na malé (ale o to zajímavější) překvapení. Lukáš si totiž připravil téma, které až do zapnutí mikrofonů držel pod pokličkou. Jarda i Šárka tak šli do natáčení naslepo – a nakonec se rozeběhli vstříc hře Marathon.
Nečekejte nicméně běžecký simulátor na 42 kilometrů, řeč je o nové střílečce od studia Bungie, která místo čisté akce sází na tajuplnou atmosféru, výraznou stylizaci a zvláštní pocit neustálého napětí. Lukáš vysvětluje, proč ho právě tahle kombinace tak rychle vtáhla a proč mu nevadí ani fakt, že jde o žánr, ke kterému měl ještě nedávno dost rezervovaný vztah. Tedy až potom, co mu Jarda se Šárkou v jedné z předchozích epizod vysvětlili, co to extrakční střílečky vůbec jsou.
Zbytek moderátorské trojice se tak mezitím snaží zorientovat v tom, čím se Marathon oproti ostatním žánrovým zástupcům liší a jestli Lukáš objevuje jeho konkrétní krásy, nebo jen podléhá kouzlu celého žánru. Rokují nad tím, jestli tu máme jen další variaci na multiplayerovou střílečku, nebo se v soustavě Tau Ceti rodí skvost s potenciálem oslovit publikum, které online hry běžně ignoruje.
Šárka s Jardou zároveň řeší, jestli je pro ně vůbec reálné do podobné hry naskočit. Přesvědčí je Lukáš k rannímu vyklusávání podél řeky, nebo zůstane Marathon jeho sólovou obsesí? Na rozdíl od mnoha jiných multiplayerových záležitostí se totiž podle něj dá relativně uspokojivě hrát i bez sehraného týmu, což může být pro řadu lidí nezanedbatelné plus.
Jak tahle netradiční multiplayerová výprava funguje? V čem spočívá kouzlo Marathonu a proč by mohl být jednou z nejzajímavějších stříleček současnosti? Poslechněte si nový Quest, kde tentokrát nejvíc překvapení přišlo přímo od mikrofonu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.