Normalizační hyperpop a virtuální happy hardcore. Jinak to nejde

4. březen 2021

Historicky první živý telefonát do studia ve Flámu obstaral domácí producent hauntologického popu Toyota Vangelis. Důvodem byla on air premiéra jeho nového singlu Jinak to nejde – remaku normalizačního hitu tria Zagorová–Hložek–Kotvald s proporcemi hyperpopového bangeru.

Na něm se vedle hlasu Toyoty vystřídala vokální squad ve složení domácí drag queen Miss Petty a hyperpopový hypeman litterbin. Výsledkem je v domácím prostředí poměrně unikátní kombo popové bezelstnosti, hitparádové chytlavosti a současných klubových postupů, díky kterým novinka mnohem více než dřívější skladby z garáže Toyota Vangelis okamžitě nabírá směr banger.

Dnešní rozjetý Flám jsme potom zaparkovali před virtuálním klubem Harlecore Dannyho L Harlea. Ten na svém netradičně pojatém debutovém albu vystupuje jako DJ Danny – a djské přezdívky získávají i další spoluautoři desky, jako Caroline Polachek (DJ Ocean), Hudson Mohawke (DJ Mayhem) a kolega z labelu PC Music Lil Data (MC Boing).

Harlecore je epická kolekce trance hymen čerpajících z našlapané tradice happy hardcoru, která si při dosahování euforického efektu nebere servítky – a karanténou vyprahlé publikum bere na ozajstný virtuální rave. Jinak to teď stejně nejde.

Chystá Danny L Harle knihu výletů? Má ji Missy Elliott motorovou? Poslechněte si Flám s Toyotou Vangelis a dalšími bouráky.

Playlist:

Househead Samira – Radio Safia (Mighty Mark remix)
Big Dope P & Feadz & TT The Artist  Ride It
SRS  Chase Icon
Roska x Missy Elliott  Cool Party People (xo666oy blend)
Footclan  No Brain
Toyota Vangelis  Moc ft. Never Sol
Toyota Vangelis  Jinak to nejde ft. Miss Petty & litterbin
Alice Longyu Gao  She Abunai ft. Mura Masa & Bülow
Cobrah  Dip N Drip
DJ Danny & Danny L Harle  Take My Heart Away
MC Boing & Danny L Harle  Car Song
DJ Mayhem & Danny L Harle  All Night
DJ Danny & Danny L Harle  Ti Amo ft. MC Spirits

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio