Normalizační hyperpop a virtuální happy hardcore. Jinak to nejde

4. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Toyota Vangelis

Historicky první živý telefonát do studia ve Flámu obstaral domácí producent hauntologického popu Toyota Vangelis. Důvodem byla on air premiéra jeho nového singlu Jinak to nejde – remaku normalizačního hitu tria Zagorová–Hložek–Kotvald s proporcemi hyperpopového bangeru.

Na něm se vedle hlasu Toyoty vystřídala vokální squad ve složení domácí drag queen Miss Petty a hyperpopový hypeman litterbin. Výsledkem je v domácím prostředí poměrně unikátní kombo popové bezelstnosti, hitparádové chytlavosti a současných klubových postupů, díky kterým novinka mnohem více než dřívější skladby z garáže Toyota Vangelis okamžitě nabírá směr banger.

Dnešní rozjetý Flám jsme potom zaparkovali před virtuálním klubem Harlecore Dannyho L Harlea. Ten na svém netradičně pojatém debutovém albu vystupuje jako DJ Danny – a djské přezdívky získávají i další spoluautoři desky, jako Caroline Polachek (DJ Ocean), Hudson Mohawke (DJ Mayhem) a kolega z labelu PC Music Lil Data (MC Boing).

Harlecore je epická kolekce trance hymen čerpajících z našlapané tradice happy hardcoru, která si při dosahování euforického efektu nebere servítky – a karanténou vyprahlé publikum bere na ozajstný virtuální rave. Jinak to teď stejně nejde.

Chystá Danny L Harle knihu výletů? Má ji Missy Elliott motorovou? Poslechněte si Flám s Toyotou Vangelis a dalšími bouráky.

Playlist:

Househead Samira – Radio Safia (Mighty Mark remix)
Big Dope P & Feadz & TT The Artist  Ride It
SRS  Chase Icon
Roska x Missy Elliott  Cool Party People (xo666oy blend)
Footclan  No Brain
Toyota Vangelis  Moc ft. Never Sol
Toyota Vangelis  Jinak to nejde ft. Miss Petty & litterbin
Alice Longyu Gao  She Abunai ft. Mura Masa & Bülow
Cobrah  Dip N Drip
DJ Danny & Danny L Harle  Take My Heart Away
MC Boing & Danny L Harle  Car Song
DJ Mayhem & Danny L Harle  All Night
DJ Danny & Danny L Harle  Ti Amo ft. MC Spirits

autoři: Jan Bárta , Kewu
Spustit audio