Ondřej Brody: Hitler, Čína a manipulace s dětmi

3. srpen 2012

K těmto tématům jsme se v rozhovoru s Ondřejem Brodym odrazili od aktuální výstavy v galerii Dvorak Sec Contemporary. Expozice, která prezentuje Brodyho společně s finským umělcem Kristoferem Paetauem, se jmenuje Já za to nemůžu.

Kvůli úvodní performanci v galerii Dvorak Sec Contemporary, při které maloval tělem malého kluka, čelil Brody kritice médií. Do věci se chtěla vložit i zmocněnkyně pro lidská práva. Zajímalo nás, jaká je situace o měsíc později. Dozvíte se také, co není vidět na vystavené sérii Hitler a k čemu odkazuje projekt Made in China. V neposlední řadě nás zajímal Brodyho názor na Artbanku a ptali jsme se, jak proběhl první semestr Scholastiky.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.