The Prostitutes mají Desku týdne

16. březen 2009

Všichni je znají a mnozí jsou za ně ochotni strčit ruku do ohně. O koho se jedná? O domácí indie rockery The Prostitutes, kteří po necelé pětiletce fungování na scéně přichází s albem Hometown Zombies. Pokud nevíte co přesně čekat, poslouchejte rubriku Deska týdne a dozvíte se podrobnosti.

Úplné začátky dnešních The Prostitutes musíme hledat až v revolučním roce 1989, kdy bratři Lukáš a Martin Přikrylové alias Martin Destroyer a Luk Santiago založili několik kapel. Mimo jiné i The Night Traffic a Angličáky. Jejich snažení neskončilo, jak už to často bývá, u garážových jamů, ale ve spojení s Martinem Převrátilem alias Steviem LFO se přelilo do nového projektu The Radios, který dokonce povil i desku. Už tehdy hoši lehce naznačovali, co od nich můžeme čekat v budoucnu.

00632133.jpeg

Nikdy nekoketovali s taneční muzikou a trpělivě čekali, až tato vlna pomine. Poté jim náhoda přihrála do cesty nejen basáka Marka s uměleckým příjmením Jukebox, ale především rodilého Angličana a světoběžníka Adriana Bella, který doplnil důležitou pozici frontmana a tvůrce textů. Navíc zpěváka charismatického s pochopitelně dokonalou výslovností, což je kámen úrazu velké části domácích interpretů.

Osobně jsem byl s jejich hudbou poprvé konfrontován skrze první čtyřpísňové demo, které přineslo u nás nenošenou inspiraci Joy Division spojenou s momentálním kytarovým kvasem, který spustil všechny ty Killers, Interpol nebo Franz Ferdinand. O rok později, to znamená v roce 2006, přišlo EP Get Me Out Of Here s hitem s velkým H Sunshine, s nímž převálcovali éter i hudební televizní hitparády. Tím si The Prostitutes, teď už s ostříleným harcovníkem Šmitym v sestavě, připravili půdu pro bohaté koncertování nejen doma, ale i daleko za hranicemi domoviny. Mimořádný úspěch zaznamenali především ve Španělsku.

Minulý rok kapela věnovala především nahrávání nové desky Hometown Zombies, získala vlivnou zahraniční bookingovou agenturu, a tak to vypadá, že pokud bude hrát pětici vše do karet, rok 2009 v českých luzích může patřit právě jim. Na to si budeme muset ještě počkat. Hodně napoví především samotné CD, které budete mít v následujících dnech šanci dostat pod kůži nejen zvýšenou rotací ve vysílání Radia Wave, ale i recenzemi v rubrice Deska týdne.

00883110.jpeg

The Prostitutes pokří nové album Hometown Zombies ve čtvrtek 19. března v klubu Roxy!

autor: Pavel Zelinka
Spustit audio