Rozhovor s Petrem Štěpánem z XIII. století

02356524.jpeg

Domácí gothic rocková legenda XIII. století v letošním roce slaví dvacet let fungování na hudební scéně. Při této příležitosti vydala dvoudiskovou kompilaci shrnující to nejzajímavější, co jí podařilo vyplodit během dvou dekád fungování.

Rozsáhlý rozhovor s předákem Petrem Štěpánem se točil nejenom okolo loňského výletu do Ruska, specifik adorování polskými fanoušky nebo chystaných plánech, ale povídalo se i o připravovaném DVD, dalších hudebních i literárních projektech, aktuální knize Zpovědnice, odchodu do muzikantského důchodu a mnoha dalších zajímavostech.

Představovat našincům legendu českého gothic rocku XIII. století by bylo nošením netopýrů do jeskyně. Hudba „Dětí noci“ z mystické Jihlavy uhranula za dvě dekády let existence úctyhodný počet posluchačů nejen v Čechách, ale po celé Evropě. Formace, která roku 1990 povstala na troskách postpunkových Hrdinů Nové Fronty, natočila osm dlouhohrajících alb, vydala dvě kompilace a jeden záznam koncertu. XIII. století 6. června pokřtí letošní dvoudiskovou výběrovku Ritual na koncertu v Lidovém domě Kbely.