Školní pastor, akademický lev salonů i podepisovač papírů. Kým vším musí být správný děkan?

22. červenec 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly děkana Romana a marketingovou expertku Dandu. Ti se rozpovídali o tom, jak tvrdý chlebík má zaměstnanec technologické fakulty.

Roman je děkanem na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Podle něj i Dandy je to tam velice živé a zajímavé, ačkoli Zuzana šíří hoaxy o tom, že v bývalém Gottwaldově chcípl pes. Ivanu jako ženu orientovanou na výkon spíše zajímalo, jak se běžný smrtelník aka odborník na polymery stane děkanem. Roman tvrdil, že je nutné být hlavně oblíbený a mít na fakultě hodně kamarádů. 

Zvídavá Zuzana si všimla, že Danda spíše mlčí, a když nemlčí, tak si s Romanem vyká. Proto se začala vyptávat na jejich vztah, který je prý ryze profi a vykáním se v něm udržuje úcta. Zajímavé, smály se Buchty pod fousy. Ivanu pak začala zajímat i Romanova výzkumná činnost – a byla docela nadšená, když zjistila, že děkan vylepšuje vlastnosti polymerů přidáváním různých příměsí.

Zuzana se samozřejmě toužila dozvědět, jestli má takový děkan díky prestiži svého povolání lepší přístup k hypotéce. Ano, má. Tajemství Dandy a Romana nebylo odhaleno, přesto šlo o osvětový díl. Díky němu se totiž dozvíte, že plasty nejsou zlo.

Danda, Zuzana Fuksová, Roman a Ivana Veselková

Chcete si vzpomenout na to, jak vám děkan dvakrát odmítl snížit školné? Pusťte si do uší a duše aktuální díl Buchet a zjistíte, že v tom zdaleka nejste sami.

Spustit audio