Sports Take představil futsal pro nevidomé

28. listopad 2011

Sportovnímu světu vládne zima – v první části vysílání jsme se proto věnovali startu SP ve skocích na lyžích i běžeckém lyžování. Mluvili jsme ale také s boxerem Ondřejem Pálou, který je krok od souboje s Vladimirem Kličkem. Druhá hodina už patřila futsalu pro nevidomé.

Jste u hřiště. Má dvě branky a mantinely. Běhají po něm čtyři nevidomí hráči. Brankář, trenér a navigátor jim dávají pokyny. Diváci jsou úplně potichu. V míči zvoní rolničky. Víte, co sledujete? Futsal pro nevidomé. Paralympijský sport, který vzniknul už v polovině minulého století. U nás jsou dva vyrovnané týmy – v Praze a v Brně. A právě zástupci pražského týmu přijali pozvání do studia Českého rozhlasu Radia Wave. Nevidomý hráč, manažer pražského týmu BFC Praha a zástupce komise futsalu pro nevidomé Zdeněk Barlok a trenér Michal Rokůsek.

Krasobruslař Michal Březina skončil na Grand Prix v Moskvě čtvrtý – poprvé v sezóně skočil čtverný skok. A co se stalo dál?

0:00
/
0:00

Jasné vítězství Ondřeje Pály. Nejlepší český boxer těžké váhy o víkendu přesvědčivě porazil Američana Damella Wilsona a dál drží pás profesionálního mistra Evropy organizace WBO. A s Ondřejem Pálou jsme se spojili přímo do živého vysílání.

Skokané na lyžích rozjeli závodem ve finském Kuusamu sérii SP. České družstvo skončilo šesté, v individuálním závodě se nejvíc dařilo Romanu Koudelkovi. Na telefonu jsme přivítali šéftrenéra české reprezentace Davida Jiroutka.

Věří, že jenom hory si vybírají, komu dovolí stanout na vrcholu a vstoupit tak do království, které nesmí spatřit každý. Legendární československý horolezec Josef Rakoncaj.

Sport přináší vedle výsledků i řadu neočekávaných situací. Komentář magazínu Sports Take připravil Daniel Stach.

Minulý týden se rozjel seriál Světových pohárů v klasickém lyžování. Po prvním závodu v norském Sjusjönu pokračoval o týden později třídílným turné ve finském Kuusamu. Oba závodní víkendy hodnotil šéf realizačního týmu české reprezentace Květoslav Žalčík.

Na Turnaji mistrů skončil tenista Tomáš Berdych v semifinále. Finálový souboj nakonec vyhrál Roger Federer, který porazil Francouze Tsongu 6:3, 6:7 a 6:3 a jako první tenista v historii získal triumf na Masters po šesté. Reakci fenomenálního Švýcara zachytil Jaroslav Plašil z Radiožurnálu.

Sebastian Ogier, dnes už bývalá dvojka továrního týmu Citroen, nebude příští rok usilovat o mistrovský titul v rally. Vstupuje totiž do týmu, který nehodlá další sezónu objíždět závody mistrovství světa. Víc už dodal náš kolega Honza Dvořák.

0:00
/
0:00
autor: Sports Take Team
Spustit audio