Startér bloudí rapperským deep webem a vzpomíná na Oasis

6. březen 2018

Novinky pro páté kolo hitparády neobjevených jsme vybrali rekordně rychle. Ve vysílání zazněl rap o deep webu a internetových konspiracích, ale taky vzpomínka na ostrovní scénu devadesátek – z té měla radost i porota ve složení Karel Buriánek (FVTVRE) a Albert Černý (Lake Malawi).

Miki Kocáb je mladý student FAMU a krom jiného taky nadějný muzikant. Dokázal nám to už trackem Moonrise, který se ve Startéru hrál v loňské sezóně. Letos jsme do hitparády vybrali jeho skladbu In the Middle. „Slyším v tom Happy Mondays,“ řekl na Kocábův track jeden z přítomných porotců Karel Buriánek. Mikiho vychválil za nečekaně vyzrálý hlasový projev bez zbytečných manýrů, vřelé přijetí se mu dostalo i od Alberta, Jakuba a Jonáše.

„Mou dlouholetou snahou je vyhýbat se rapovým stereotypům a psát pro posluchače něco nového a neoposlouchaného. Jsem vášnivý milovník sci-fi a nadpřirozena,“ napsal o sobě rapper JPQ z uskupení Podpultura. Jeho novinka Deep Web opravdu uhýbá rapovým macho stereotypům a nabízí v českém kontextu celkem nečekaná témata, ale ještě by chtěla nakopnout ve zvuku. Podle Karla Buriánka podléhá svými aranžemi Deep Web domácí producentské mafii. Albert Černý by zase rád slyšel nějakou hostovačku, která by narušila JPQovu ostrou flow. Celkově ale patří obě novinky k tomu nejlepšímu, co jsme zatím v novém Startéru představili.

Který song se v hitparádě líbil nejvíc? Bezpochyby kapela Branko’s Bridge, pokynutí směrem k The Growlers s vokálem à la King Krule. Song Halfway to Nowhere vyhrává i mezi posluchači, vyšvihl se totiž až na první místo.

Koho příští týden pochválí zbývající porotkyně Žofie Dařbujánová z kapely Mydy Rabycad? Třeba váš song! Seberte odvahu a pošlete nám skladbu na wave.cz/starter nebo zahlasujte pro svého hitparádového favorita.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio