Studio Session s Please The Trees: „Naše nová deska je ponor za kultivací ducha“

25. září 2018

Přesně v den vydání své páté desky se v našem proskleném studiu zastavili veteráni české nezávislé scény Please The Trees v čele s Vaškem Havelkou, aby živě zahráli čtyři songy právě z alba Infinite Dance. V následujícím rozhovoru došlo i na cestu za kultivací ducha nebo nahrávání v Texasu.

„Je to takový ponor do vnitřního světa,“ říká o textech na nové desce Please The Trees Vašek Havelka. „Za kultivací ducha.“ S psaním a natáčením nové desky si dala kapela na čas, začalo se prakticky hned po vydání úspěšného předchozího alba Carp. „Nikam jsme nespěchali, živé základy jsme natáčeli už před dvěma lety, ale pak jsme si říkali, že bychom rádi udělali nějaký krok dál. Logicky se tak nabízelo to, že budeme skladby dál aranžovat. Tomu jsme věnovali další rok práce, nic nás netlačilo, bylo to hodně kreativní. Základy vznikaly ve studiu Tiny Telephone s Brandonem Egglestonem, což je zvukový inženýr a producent. V Praze jsme pak s Martinem Tvrdým asi čtvrt roku aranžovali vokály a s Amakem v Golden Hive studiu jsme pak zase s Martinem Tvrdým dělali syntezátorové party. V rámci aranží je to velký posun,“ říká Václav Havelka.

Please The Trees prodělali i spoustu personálních změn. „Asi před půl rokem nás opustil basista Míra Syrný, který se mnou byl v kapele nejdéle. Tu pozici po něm teď převzal bubeník Sváča, do kapely přišel Marek Novotný na basu, vokály zpívá Andrea Knotková a Kryštof Kříček z projektu Kurisutaru bude na turné živě hrát syntezátorové party,“ vysvětluje Havelka. Na desce Infinite Dance se objevuje i spousta zahraničních hostů, mezi nimi třeba Thor Harris ze Swans nebo písničkář John Grant.

Jak zní Please The Trees ve studiu, jak důležitá je pro ně duchovní cesta a čím bylo natáčení alba výjimečné? Poslechněte si celý záznam Radio Wave Studio Session.

Please The Trees

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.