Tomáš Palucha a Orient na Radiu Wave: „Hudebně si nepřekážíme“

Tomáš Palucha a Orient

Spřátelené kapely Orient a Tomáš Palucha právě dohromady absolvovaly první minitour po větších českých městech, na které vznikl asi desetiminutový nový track. Kapely ho společně připravily a zahrály speciálně pro Studio Session na Radiu Wave. Jak zní obě formace dohromady nebo proč k tomuto hudebnímu propojení vůbec došlo, se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Tomáš Palucha, nyní už čtyřčlenná kapela, má za sebou poměrně rušné měsíce; kromě koncertů v zahraničí nebo turné s legendárními LVMEN stihli vydat i druhou dlouhohrající desku pojmenovanou Čaro. Debutové LP s názvem V vydala letos v dubnu i žižkovská synthpopová trojice Orient. Na společné minitour po pěti českých a moravských městech se ale kapely rozhodly připravit si novinku; táhlý gradující song, který Orient a Tomáš Palucha hrají společně. Živě ho posluchačům Radia Wave představili na své Studio Session. „Chtěli jsme vymyslet něco zajímavého a specifického, čím pozveme na koncerty, abychom tady jenom neodehráli naše stávající songy,“ komentuje propojení s kapelou Orient kytarista Jan Tomáš.

„Včera se náš koncert právě tímhle společným songem plynule přelil do setu Orient, hudebně si vůbec nepřekážíme,“ vysvětluje Libor Palucha a s úsměvem dodává, že případné natočení splitu s kapelou Orient zváží až na základě poslechu záznamu ze Studio Session.

Tomáš Palucha a Orient

Proč Libor Palucha maže facebookové události? Zněl jejich společný set spíš jako Green Day s U2, nebo Metallica s Lou Reedem? Poslechněte si celý rozhovor.