Ty legendo! Seriál Arcane válcuje Netflix stylovým mixem steampunku a urban fantasy

3. prosinec 2021

„Lidé si objednávali zabijáky na internetu, byla to ale past,“ cituje Aleš šokující zprávu. „Žena šla na stránku rentahitman.com, kde jsou i recenze bývalejch klientů, kteří si službu náramně chválej. Snažila se sehnat vraha na bývalého manžela, nicméně ta sranda ji vyšla na 9 let ve vězení. Web totiž provozuje chlapík, co všechny vážnější žádosti předává policii,“ popisuje Vítek. „To je prevít! Bonzácká záležitost. Je vidět, jak je ten svět zlej,“ soucítí Tonda s intrikány.

Skrytou nenávist si on sám naštěstí dokázal vždy vybít kultivovaněji – třeba rekreačním hraním online bitevní arénovky League of Legends, podle níž vznikl i nový seriál Arcane. Je to průšvih, nebo nečekaný trhák? Čelisti mají jasno.

Ze seriálu Arcane: League of Legends

„Dostává neuvěřitelně vysoký hodnocení a já musím říct, že to chápu. Produkovali ho tvůrci předlohy Riot Games a je to takovej mezník mezi počítačovou hrou a seriálem,“ říká Vítek. „Pro autory herní předlohy dělalo grafiku studio, který nemá s filmovou animací žádný zkušenosti, a zakotvení právě v  hrách je na tom občas poznat,“ vypichuje Tonda výraznou charakteristiku. Sráží vizuální zpracování celkový dojem, nebo ho naopak posunuje ještě výš?

„Uhrane vás, jak je to udělaný,“ myslí si Vítek. „Tahle skvělou animaci kloubící videoherní elementy s realismem i těžkou steampunkovou stylizací už jsem dlouho neviděl… Občas máte pocit, že sledujete kolekci herních cinematiců, kde vysloveně čekáte, až budete moct postavu převzít pod kontrolu. A s každým dalším dílem ten svět dostává krev a maso a vy do něj víc a víc pronikáte,“ popisuje nadšeně. „Na konci jsem zjistil, že jsem docela fanoušek!“ dodává.

Sdílí Čelisti obecné nadšení z filmu režisérky Jane Campion Síla psa s Benedictem Cumberbatchem a Kirsten Dunst? Je Halle Berry v lepší kondici než její režijní debut Modřiny? Líbilo se Tomášovi Stejskalovi v Pekle? Čeká Aleše na sjezdovkách okamžitá smrt, nebo by si klidně troufnul na Slalom? Vyzná se Vítek v číslech za desetinnou čárkou? Krade Šárka Gmiterková prasata? A kojí Tonda kuny?

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Antonín Tesař , Tereza Kunderová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.