Ultimátní tipy na dárky pod stromeček: fajn je dron nebo patchwork deka

13. prosinec 2023

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu nepřivítaly nikoho a bavily se samy se sebou o tom, jak vybrat vánoční dárek, který má drip nebo swag, chcete-li.

Zuzaně se ale nelíbilo, že je potřeba se bavit o těchto svátcích, tak se rozpovídala obecně o věcech, co má ráda. Třeba takzvanou kuklu balaclavu a samozřejmě vše z merina. Ivana pak byla znechucená z toho, že se merino pere v lanolinu, což je mazlavý ovčí produkt.

Mezi dalšími top tipy na dárky byly med, olivový olej, pleťová mlha nebo třeba dron.

Nebyly by to Buchty, kdyby se v nich nepromítly úplně jiná témata: třeba jak si udělat manikúru na úřadě nebo jak si tam opatřit řízky s rostlin. Ivanka samozřejmě zmínila i nějakou tu hanbatou frázi, tentokrát o tom, že si někdo něco leští.

Ivanka pak z internetu přečetla stereotypní tipy na dárky pro muže, ženy, ale také specificky pro babičky a dědečky a mohlo se jít domů.

Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že měkké dárky, třeba z merina, jsou znovu in.

Spustit audio

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.