O pořadu Urny

Do roku 2030 nás až na jednu výjimku každý rok čekají volby. Jak volby fungují a podle čeho se v nich rozhodovat? Může naše volba opravdu něco změnit? Na tyto a další otázky odpovídá podcastová série Urny, volební průvodce nejen pro ty, kdo jdou k volbám poprvé.

Podcastová série Urny ukazuje směrovku všem, kteří se potřebují zorientovat ve volebním dění. Nabízí praktické informace týkající se hlasovacích lístků, volebních místností, ale i podněty k obecnějšímu přemýšlení o politice a jejím vlivu na náš život.

Víc než polovina mladých lidí do dvaceti šesti let před čtyřmi roky nešla volit nové složení Poslanecké sněmovny České republiky. Proč? A proč jiní volili? Co ovlivňuje motivaci lidí volit a zajímat se o politiku? Jak fungují volební kampaně a jak vypadá pracovní den politiků a političek? I to se pokusí Urny spolu s odborníky a novináři vysvětlit těm z vás, kteří volí poprvé, nebo všem, kterým je politika spíš cizí.

Redaktor a průvodce: Vítek Svoboda
Dramaturgie: Markéta Vozková a Bára Šichanová
Zvuk: Jaroslav Pokorný

Podcastovou sérii Urny poslouchejte na Radiu Wave od 11. srpna 2021. Nový díl najdete každou středu na webu wave.cz/urny, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

 • Špína

  Judita Císařová, Honza Šamánek a Petr Wagner každý čtvrtek provádí posluchače sklepeními lokální i zahraniční DIY scény.

 • Finančák

  Finančák je magazín o všem, co se týká peněz. S lidmi na ulici i odborníky mluvíme o tom, jak ušetřit, naspořit, vydělat nebo do čeho investovat.

 • On Air

  Reportáže, recenze, rozhovory i názorová publicistika z proudového vysílání.

 • Buchty

  Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Těšte se na hodinu se dvěma moderátorkami, které...