V Grunfunku zahájily školní rok dámy

7. září 2022

Martha High spolu se spoustou bývalých spoluhráčů Jamese Browna dali dohromady krátké album k jeho poctě. Duo Wendy Melvoin a Lisa Coleman AKA Wendy & Lisa bilancují a vydávají dvě zajímavé kompilace a konečně nejmladší zástupkyně něžného pohlaví - Amber Navran se svojí kapelou Moonchild míří 11. září do pražského Paláce Akropolis, tak jsme si dovolili Moonchild představit ukázkami ze všech jejich dosavadních studiových alb.

Vysílání jsme odstartovali se skladbou Get Up od Kyoto Jazz Massive s Vanessou Freeman za vokály, Roy Ayersem za vibrafonem a DJjem Kawasakim, který se podílel na výsledném mixu.

Martha High má venku nové album Soul Brother Where Art Thou? Vol 2, jako poctu svému dřívějšímu zaměstnavateli Jamesi Brownovi. Ve vysílání jsme si dali 2 ukázky, tady máte pak celou desku.

Zahráli jsme také z kompilace B-stran singlů, instrumentálek a různých editů od dvojice Wendy & Lisa, která se tento týden nečekaně objevila. Prozkoumat blížeji ji můžete třeba tu.

Druhou kompilaci nazvanou Extended Version a obsahující prodloužené edity a remixy jejich starších skladeb, najdete k poslechu celou tady.

Prostřednictvím ukázek ze všech pěti studiových desek kapely Moonchild, jsme pozvali na jejich českou koncertní premiéru, kterou zažijeme v neděli 11. září díky festivalu Mladí ladí jazz, který toto trio multitalentů přiváží do pražského klubu Palác Akropolis. Jako speciálního hosta si přivezou rappera, zpěváka a herce Austina Antoineho. Událost k tomuto koncertu najdete tu.

Claudia Campagnol má venku nový single Love You All The Way, který jsme vám ve vysílání také představili. Na videoklip který k této skladbě vznikl, se můžete podívat tady.

Dvěma EP z roku 2016 od Ghost Funk Orchestra se v srpnu letošního roku dostalo plnohodnotného vydání na LP. A tady je tedy Night Walker i Death Waltz k poslechu i možné podpoře pěkně pohromadě.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.