Vánoční besídka Špíny: Nasedněte na Severním nástupišti a svezte se až ke křesťanskému black metalu

20. prosinec 2018

K poslednímu týdnu před Štědrým dnem neodmyslitelně patří vánoční večírky, a tak se i závěrečný letošní premiérový díl Špíny zvrhnul v malou besídku. Ve studiu se sešla kompletní moderátorská sestava pořadu a vzájemně si testovala vkus a místy i nervy nahrávkami z uplynulého roku.

Pro pravidelné posluchače asi nebude překvapením, že Judita Císařová si přichystala techno, Petr Wagner nepropásnul možnost pustit své oblíbence Yob, Miloš Hroch místo letošní nahrávky nechal zahrát 40 let starý post-punk a Honza Šamánek se rozhodnul přesvědčovat zbytek osazenstva studia o kvalitách slovenského punku. Sváteční díl byl ale samozřejmě velká příležitost k tomu, aby zazněly ukázky z letošních podzemních desek, které se do předešlých dílů nevešly, přestože si zaslouží pozornost. Výběr byl tentokrát velmi neortodoxní, takže jsme zabrousili ke klasickému českému trampskému country i křesťanskému black metalu.

Kolikrát ještě ve Špíně zazní Yob? Jaký je verdikt punkového tribunálu nad vkusem Honzy Šamánka? Do kterého roku by se nejraději vrátil Miloš Hroch? Pusťte si vánoční besídku Špíny.

autoři: Judita Císařová , Honza Šamánek , Petr Wagner , Miloš Hroch
Spustit audio

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.