Viah

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Viah

Svěží závan elektropopu v podání česko-vietnamské zpěvačky Viah vyniká hlavně jako autentická kombinace vokálního a producentského talentu.

Viah se na české scéně objevila minulý rok s deskou Tears of a Giant, na které dokázala zkombinovat minimalistickou elektronickou hudbu s tanečními tracky i křehkou osobní výpovědí. Na podobě alba se zásadním způsobem podílel producent Jiří Burian, který si zpěvačky všiml díky její účasti v SuperStar a přizval ji ke spolupráci na svých projektech. Jako sólová interpretka má ale rozhodně co říct – v textech naráží na toxickou povahu sociálních sítí či hledání vlastní identity. Mnoho tak kosmopolitních zpěvaček v českém prostředí nenajdete – Viah vyrůstala v prostředí češtiny, vietnamštiny a angličtiny, poslední z jazyků je jí teď ale hudebně nejblíž. Na koncertech dokazuje, že je i talentovaná performerka, a sama se netají tím, že se při vystupování inspiruje divadelními prvky.

„Elektropopová zpěvačka vietnamského původu se do Czechingu dostala mírně netradiční cestou, která ač tak trochu začala před lety v SuperStar, nakonec skončila v hitparádě neobjevených Radia Wave Startér. Z té ale po nominaci musela Viah odstoupit, aby se nakonec mohla účastnit letošního ročníku exportní soutěže. Její debut Tears of a Giant v produkci Jiřího Buriana zapadá do hledáčku showcaseových festivalů možná nejlépe z nominovaných – neprůstřelný intimní vokál v čele nekompromisně současného ‚coming-of-age‘ popu, který nepotřebuje tlačit na pilu, aby se vám okamžitě zaryl pod kůži,“ říká hudební redakce Radia Wave.