Vidí rychlý výdělek a neuvědomují si rizika, říká Šádková z Rozkoše bez rizika
„Na sociálních sítích sledují příběhy ostatních, které si online vydělaly. Aby se jim vyrovnaly, posouvají své hranice. Ale už nevidí druhou stranu mince,“ říká Kateřina Šádková, vedoucí Poradenského centra organizace Rozkoš bez rizika. V doprovodné epizodě k páté kapitole podcastu Slast s ní Linda Bartošová mluví o sexuální práci, o jejích formách a rizicích, offline i online.
„Některé lidi to baví a naplňuje, ale je to menší procento. Většina dělá sexwork z finančních důvodů,“ říká Kateřina Šádková. Poslechněte si, jaká je realita sexuální práce v Česku a jak ji mění online platformy.
„Až 85 procent mých klientek se při poskytování sexuálních služeb setkalo s nějakou formou násilí. To je důvod, proč některé z nich rády přechází do onlinu,“ vysvětluje vedoucí poradenského centra Rozkoše bez rizika.
„Co někdy hlavně ty mladé dívky nevidí, je, že jakmile někam nahrají fotky nebo videa, začnou si žít svým životem. Nikdy nevíte, kdy to na vás kdo vytáhne,“ říká Šádková.
Rozhovor s Kateřinou Šádkovou je první ze dvou doprovodných epizod k páté kapitole série Slast. Ve druhé se spolu s Petrem Bouškou a Markétou Šetinovou z podcastu Moderní láska zaměřujeme na dopady online sexuální práce na intimitu a vztahy mladých lidí.
Související
-
Jak mění intimitu represe? Sociologický pohled na vztahy v ženské věznici s Kateřinou Nedbálkovou
„Muži byli vykreslováni jako sexuální predátoři, kterým to ve vězení chybí, proto znásilňují jeden druhého. Ženy jako emocionálně frustrované,“ říká socioložka Nedbálková.
-
Ve společnosti cudná, v posteli jako z filmu. O studu, orgasmu a intimitě s duem Vyhonit ďábla
„Nejvíc jsem si užívala tu touhu před tím. Protože když k tomu došlo, přebírala jsem vzorce, které jsem viděla v pornu,“ popisuje Zuzana Kašparová.
-
Změnila sametová revoluce i náš intimní život? Česká kultura slasti pohledem historičky a socioložky
„Ženská nahota byla v devadesátkách všude, ale zcela chybělo povědomí o tom, jaké to má ekonomické a politické dopady na životy lidí,“ říká historička Adéla Gjuričová.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.