O pořadu Virtuální světy Jamese Colea

James Cole hrál počítačové hry, dřív než dokázal chodit. Od raného dětství věděl, že se do virtuálních světů plných okázalé nádhery, žvýkačkového sci-fi a ponuré dystopie bude rád a s vděkem vracet znova a znova. Připravil si proto pro vás deset zásadních a velkých témat, která ovlivnila celý jeho, a možná také váš, hráčský život.

Není těžké se ztratit v nepřeberném množství počítačových a konzolových her. I přesto, že řada z nás jich hrála možná desítky nebo i stovky, všichni si pamatujeme na těch několik zářivých okamžiků čisté radosti a fascinovaného údivu, které hry umí zprostředkovat. Právě takovým okamžikům se věnuje podcast Virtuální světy Jamese Colea. Se svými hosty se James projde koridory Black Mesa Research Facility, prožije barvitou historii počítačových her, vzpomene na nejkrásnější světy, které navštívil, a vzdá hold praotci všeho složitého, a přece tak elementárního Hideu Kojimovi.

Každý z dílů přinese jedno téma a alespoň jednoho hosta, který má k tématu osobní vztah. Virtuální světy Jamese Colea nenabízí nový pohled, nabízí svůj pohled. Neurčitou míru chaosu a neuspořádanosti a velkou porci předpojatosti a hrdé subjektivity. Deset dílů, deset velkých témat, deset příležitostí nechat se unést do Virtuálních světů Jamese Colea.

Podcastová série Radia Wave Virtuální světy Jamese Colea vzniká ve spolupráci s novým audioportálem Českého rozhlasu mujRozhlas.cz. Jednotlivé díly Virtuálních světů najdete postupně od 5. prosince na stránce wave.cz/virtualnisvety a na mujRozhlas.cz. K odběru podcastu se můžete přihlásit na wave.cz/podcasty.

Další pořady

 • Volej

  Volej je hodinový kontaktní pořad v oblíbeném formátu písniček na přání, vysílaný vždy živě v úterý od sedmi večer.

 • Scéna s Opakem Dissu

  Rapový pořad Scéna s Opakem Dissu je fascinující průlet (t)rapovým světem.

 • Rozhovor VR a MM

  S některými hosty je to na delší povídání. Veronika Ruppert a Martin Minha v hodinovém rozhovoru.

 • Čelisti

  60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálního filmového dění.